Kontaktujte nás: +421 907 784 201

Odkvapový systém

ODKVAPOVÝ SYSTÉM

 

Systém INGURI® 125/87 je kompletný odkvapový systém vyrábaný z ocele najvyššej kvality , obojstranne potiahnutej ochrannou organickou vrstvou alebo metalickou vrstvou Aluzinc. Všetky prvky systému boli vyprojektované spôsobom, ktorý garantuje správne spájanie a jednoduchú a rýchlu montáž systému. Tvar a hĺbka žľabov zabezpečujú účinný odvod vody, a to aj počas intenzívnych a dlhodobých zrážok.

Dodávateľmi materiálu na výrobu odkvapového systému INGURI® sú renomované oceliarske koncerny dodávajúce oceľ najvyššej kvality vo forme pozinkovaných a organickou ochrannou vrstvou potiahnutých plechov Aluzinc, ktoré predstavujú vstupný materiál pre výrobu odkvapového systému. Starostlivý výber dodávateľa vstupného materiálu má rozhodujúci vplyv na kvalitu a životnosť výrobku. Odráža sa v jeho odolnosti proti korózii a zmene farebných odtieňov.
Preto sa na odkvapový systém INGURI® 125/87 poskytuje dlhoročná záruka.

 

Oceľové odkvapové systémy INGURI® 125/87 , 150/100

Použitie správneho odkvapového systému umožňuje efektívne odvádzať vodu zo strešnej krytiny, čo má kľúčový význam pre jej trvanlivosť a funkčnosť. Chráni taktiež fasádu budovy pred poškodením spôsobeným vlhkosťou.

Odkvapový žľab

Tvar žľabu systému INGURI bol špeciálne vyvinutý, aby zabezpečoval účinné odvádzanie zrážkovej vody. Má veľkú hĺbku (81,7 mm) a zodpovedajúce profilovanie, aby aj počas intenzívnych zrážok účinne odvádzal vodu z plochy strechy bez rizika pretečenia. Žľaby vyrábame v štandardných dĺžkach 4 m a 2 m. Iné dĺžky dostupné na základe individuálnej objednávky.

 

 

Roh vnútorný / Roh vonkajší

Estetické a funkčné spojenie žľabov v rohoch a kútoch budov zabezpečujú žľabové rohy . Naša ponuka zahŕňa rohy: vonkajší a vnútorný so štandardným uhlom 90° ako aj vo verzii s uhlom 135°.

 

 

Roh vnútorný / Roh vonkajší

Estetické a funkčné spojenie žľabov v rohoch a kútoch budov zabezpečujú žľabové rohy . Naša ponuka zahŕňa rohy: vonkajší a vnútorný so štandardným uhlom 90° ako aj vo verzii s uhlom 135°.

 

 

Žľabový hák

Prvok umožňujúci dodatočné upevnenie žľabu k strešnej konštrukcii.Zabraňuje deformáciám alebo odtrhnutiu žľabu v dôsledku veľkej záťaže napr. pri zosúvaní sa snehových vrstiev zo strechy

 

 

 

 

 

Kryt rohu

Kryt zabraňuje prelievaniu vody cez roh. Má to význam predovšetkým vtedy, keď je pripevnený na vnútorný roh, ktorý prijíma veľké množstvá vody zo žľabu. Plní taktiež dekoratívnu funkciu

 

 

Čelo odkvapu

Prvok slúžiaci na ukončenie žľabu na jeho konci. Ponúkané čelo má veľkú hĺbku a je vybavené tesnením.

 

 

 

 

Žľabová spojka

Jednotlivé úseky žľabov alebo žľab s rohom sa spájajú pomocou odporúčanej žľabovej spojky . Systém INGURI je vybavený žľabovou spojkou – úchytkou (západkový mechanizmus) zabezpečujúcou pevné a trvácne spájanie, pričom montáž je rýchla a jednoduchá. Spojka je štandardne vybavená tesnením, ktoré garantuje tesnosť spoja, a vyhotovenie tohto prvku z plechu rovnakej farby ako ostatné časti systému poskytuje vysoké estetické vlastnosti.

 

 

 

Odtok žľabu

Odtok (žľabový kotlík) zbiera vodu zo žľabov a odvádza ju do zvodovej rúry . Konštrukcia a správna montáž tohto prvku v značnej miere vplýva na funkčnosť celého odkvapového systému. Odtok žľabu systému INGURI veľmi dobre lícuje s ostatnými prvkami, vďaka čomu je montáž vodotesná a solídna.

 

 

 

 

Koleno zvodovej rúry

Koleno zvodovej rúry umožňuje prispôsobiť zvod odkvapového systému tvaru strechy a fasády . Ponúkaný výrobok je vytvarovaný do uhla 63° a jeho prierez má priemer Ø = 87 mm.

 

 

 

 

Zvodová rúra

Zvodové rúry systému INGURI majú priemer prierezu Ø = 87 mm a štandardné dĺžky 3 m a 1 m. Odvádza vodu nadol pozdĺž fasády . K fasáde sa upevňuje pomocou odporúčaných objímok, ktoré zabezpečujú zodpovedajúcu vzdialenosť od steny budovy.

 

 

 

Revízny otvor

Tento prvok zadržiava a umožňuje odstraňovanie nečistôt padajúcich do žľabového systému spolu s vodou ako listy, pierka, drobné haluze. Pomáha to zachovať priechodnosť systému a jeho stopercentnú funkčnosť

 

 

 

 

 

 

 

Zvodová odbočka.

Ak je potrebné odviesť vodu z dvoch zvodových rúr do jednej, je potrebné použiť odbočku. Náš výrobok navyše umožňuje upraviť uhol sklonu pripájanej rúry , čo v značnej miere uľahčuje a urýchľuje montáž.

 

 

 

 

 

Výtokové koleno

Vývod z odkvapového systému tvorí výtokové koleno, ktorým vyteká voda zo zvodovej rúry. Ponúkaný výrobok má uhol kolena 63° a prierez Ø = 87 mm..

 

 

 

 

 

Spojka zvodovej rúry

Zvodové rúry sa spájajú pomocou spojky . Vďaka starostlivému vyhotoveniu tohto prvku odpadá riziko, že na mieste spoja bude dochádzať k unikaniu vody.

 

 

 

 

 

 

Objímka zvodovej rúry

Naša ponuka obsahuje dva typy objímok: vybavené montážnymi otvormi pre ľubovoľný spôsob upevnenia a vybavené odporúčaným kolíkom na zatĺkanie, ktorý je štandardne dostupný v dĺžkach: 120 mm, 160 mm a 200 mm.

 

 

Objímky rúry s rozperným kolíkom

 

 

 

 

 

Kolíky k objímke

Dodávame kolíky k objímkam v štyroch dĺžkach: 120 mm, 160 mm, 200 mm a 250 mm.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žľabové háky

Žľabové háky sú veľmi dôležité prvky odkvapového systému. Ich kvalita a pevnosť rozhodujú o životnosti systému a jeho správnom fungovaní. V našej ponuke sú dva druhy hákov v niekoľkých dĺžkových variantoch, čo umožňuje zvoliť optimálne riešenie pre daný typ strešnej krytiny a strešnej konštrukcie: – hák na krokvu vo verzii 70 mm, 160 mm, 210 mm, 300 mm, – hák čelný.