Kontaktujte nás: +421 907 784 201

Doplnky

KOTVICE DOPLNKY

c-175Na tieto doplnky kladieme mimoriadne vysoké nároky, pretože sú neoddeliteľnou súčasťou strechy. Garantovaná hrúbka vrstvy zinku, hliníková podložka skrutky do plechu a EPDM tesnenie odolné proti premenlivým poveternostným podmienkam a UV žiareniu sú výnimočné vlastnosti, vďaka ktorým náš plech a kotviace systémy Gunnebo tvoria jeden celok. Okrem kotviacich prvkov zo štandardnej ponuky môžeme dodať prakticky každé riešenie spolu s klincami v pásoch (stlačený vzduch), kolíkmi a nastreľovanými klincami (náboj).

Tesniace pásky

Univerzálne a profilované tesnenie sa vyrába zo špeciálne spenených polyuretánových pien s veľmi vysokou pevnosťou. Upevňovaním pod hrebenáčom, v košových rímsach alebo pri odkvape zabraňujú prieniku vody, snehu a iných nežiaducich elementov pod strešnú krytinu, pričom zaisťujú voľné prúdenie vzduchu.

Obzvlášť odporúčame PÁSKY PURS vyrábané z pružnej polyuretánovej peny impregnovanej suspenziou akrylového polyméru. Sú dodávané vo zvitkoch v stlačenej forme do 20 % svojej výslednej hrúbky. Sú jednostranne samolepiace. Po rozvinutí zvitku sa páska rozpína a samočinne päťnásobne zvyšuje svoj objem.

Silikóny
Pokrývačské silikóny sú špeciálnou silikónovou hmotou určenou na vyhotovovanie pružných tesnení spojov plechov, klampiarskych dielov, ríms a podobne. Dostupné v štandardných, originálnych farbách: číra, hnedá a červená. Odporúčaný pre profesionálov.

Hrebeňový pás

Hrebeňový pás slúži na utesňovanie hrebenáčov ventilovaných šikmých strešných krytín uložených na latách a kontralatách. Upevňuje sa na klaniciach a v rohoch, pod hrebenáčmi a na uložené krytiny. Pás zaisťuje dobré podmienky na vetranie plochy a chráni pred prienikom vody (snehu, dažďa), prachu a špiny pod krytinu.

Hrebeňový pás sa používa v prípade plechových strešných krytín. Skladá sa z 2 pásov hliníkovej pásky medzi ktorými sa nachádza polypropylénová látka. Špeciálne profilované okraje pásu umožňujú montáž na každom type strešnej krytiny a slúžia na funkčné odvádzanie vody z poveternostných zrážok. Butylová ochranná vrstva na okrajoch umožňuje trvalé spojenie pásu so strešnou krytinou. Pás sa lepí na pórovitých a hladkých povrchoch, netreba však zabúdať, že lepený povrch musí byť zbavený mastnoty a prachu.

Technické parametre
Materiál: hliník pokrytý butylom + PP tkanina
Farba: čierna, hnedá, tehlová
Odolnosť proti UV: ÁNO
Odolnosť proti starnutiu: ÁNO
Rozmer zvitku: 310 mm* x 5 bm
* iné šírky na želanie zákazníka

Tesniace lemovania
Boli navrhnuté pre profilované strešné krytiny s pružným základom a izolujúcim plášťom, ktoré sa môžu zahýbať do rôznych profilov a sklonov strešných plôch. Absorbujú otrasy a premiestnenia rúry spôsobené kontrakciou a expanziou. Materiál EPDM, z ktorého sú vyrábané zaisťuje odolnosť proti pôsobeniu ozónu (70 h/50 pph) a ultrafialového žiarenia v teplotnom rozsahu od -55 stupňov Celzia do +100 stupňov Celzia. Jednoducho sa prispôsobuje širokej škále rúr a vetracích otvorov s rôznymi priemermi.